Galeria

Światowy Dzień Pszczół

     admin:P.Pyla 

,,Żyj i Odżywiaj się Zdrowo”

     admin:P.Pyla

Dzień Ziemi 22.04.2024

     admin:P.Pyla

Europejski Tydzień Szczepień

     admin:P.Pyla

Wiosna w internacie

     admin:P.Pyla 

Wizyta świętego Mikołaja 2023

     admin:P.Pyla

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

     admin:P.Pyla

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu    16.11.2023r.

     admin:P.Pyla

Narodowe Święto Niepodległości – Powiatowe Obchody 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 roku

     admin:P.Pyla

Halloween 2023

      admin:P.Pyla

Dni Jesieni

    admin:P.Pyla

Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2023

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wychowankowie internatu CKZ przygotowali przedstawienie, które było inne niż wszystkie…wychowankowie wcielili się w wychowawców internatu, dyrektora oraz kierownika. Emocji, śmiechu i pewnych refleksji nie brakowało. W tym szczególnym dniu życzymy wszystkim pracownikom szkół wszystkiego co najlepsze, sukcesów zawodowych i…dystansu 🙂

     admin:P.Pyla

Fakty i Mity w Temacie Uzależnień

admin:P.Pyla 

ROZGRYWKI TENISA STOŁOWEGO

    admin:P.Pyla

,,Alkohol szkodzi zdrowiu”

Dnia 26.09.2023r. odbyły się zajęcia z profilaktyki antynałogowej ,,Alkohol szkodzi zdrowiu” z przedstawicielem PSSE w Kluczborku, Panią Ewą Stalą. Młodzież miała możliwość założenia alkogogli oraz narkogogli i sprawdzenie, jak wygląda świat po spożyciu alkoholu i narkotyków. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

     admin:P.Pyla

Dyskoteka integracyjna

Powitaliśmy nowych mieszkańców naszego internatu! Dnia 19.09.2023r. odbyła się dyskoteka integracyjna oraz karaoke pod opieką wychowawców: R. Połowniak i G. Wośko. Tańcom nie było końca…

    admin:P.Pyla 

Pożegnanie absolwentów

Dnia 28 kwietnia 2023 roku odbyło się w naszym internacie uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów. Uroczystość podzielona została na dwie części. O godzinie 15:00 Dyrektor Wiesław Solarewicz wraz z panem Kierownikiem Krzysztofem Bednarskim oraz wychowawcami podziękowali młodzieży za wspólnie spędzone  lata. Z obu stron padło wiele ciepłych słów. Wszystkich kończących naukę obdarowano pamiątkowymi kartkami, dyplomami, a także słodkimi upominkami. Nie zabrakło również niespodzianek, gdyż wychowankowie grupy IV otrzymali od swoich wychowawców atrybuty upamiętniające ich dokonania podczas pobytu w internacie 😉 Po części oficjalnej  rozpoczął się piknik, na którym obecni byli wszyscy mieszkańcy.

 

Absolwenci-maturzyści,

pamiętajcie, że byliście, jesteście i będziecie dla nas Bardzo Ważni! Zachowanie pamięci o sobie jest naszym wspólnym egzaminem dojrzałości. Dziękujemy Wam za to, że byliście w pokojach, na internackich wydarzeniach, w stołówce, na boisku, obok nas. Dziękujemy za to, że mogliśmy czuwać nad Waszym bezpieczeństwem, snem, relaksem, a także nauką. Dziękujemy Wam za to, że mogliśmy być z Was dumni! Do zobaczenia!

Wychowawcy

,,Energetyki to złe nawyki” oraz ,,Szczepimy się”

     admin:P.Pyla

Dzień Ziemi 2023

     admin:P.Pyla

Wielkanoc w internacie

Święta, święta i po świętach! Tworzenie dekoracji, pieczenie ciast, zdobienie jaj, rozmowy o wielkanocnych zwyczajach i wspólne śniadanie już za nami. Jak co roku w internacie zasiedliśmy przy odświętnie nakrytym stole, by razem spędzić ten piękny czas.

 O uroczystą oprawę zadbały wychowawczynie: Renata Połowniak i Agnieszka Rychlicka

     admin:P.Pyla

Wiosenne Spotkanie z Poezją Miłosną

Zainteresowanie poezją wśród naszej młodzieży nie słabnie, czego dowodem było kolejne spotkanie, podczas którego wychowankowie przypomnieli słuchaczom  znane wiersze o miłości. Przepięknie recytowali utwory Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marii Pawlikowskie j-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, a nawet  Stanisława Grochowiaka. Repertuar przypadł do gustu i wprowadził wszystkich w romantyczny nastrój.

Wychowawczynie: Agnieszka Rychlicka i Izabela Fiedorowicz dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania.

admin:P.Pyla

Profilaktyka HIV i AIDS

     admin:P.Pyla

Wiosna w internacie

      admin:P.Pyla

Dzień Kobiet 2023

Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.

Wszystkie kobiety, panie i matki w dniu tym dostają pachnące kwiatki.

W tym roku z okazji Dnia Kobiet w naszym internacie odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego wychowankowie zaprezentowali program artystyczny, ujawniając duże zdolności aktorskie i muzyczne. Ich występ przypadł do gustu wszystkim paniom i dostarczył publiczności niezapomnianych wrażeń. Było hucznie i wesoło. Nie zabrakło też życzeń oraz podziękowań. Występujący zapewnili widzom wspaniałą zabawę, a ich pomysłowość wywołała eksplozję radości.

Spotkanie zorganizowały wychowawczynie: Magdalena Koryluk, Agnieszka Rychlicka, Małgorzata Mikoda i Katarzyna Jedlińska.

      admin:P.Pyla

Dopalacze – zajęcia profilaktyczne

     admin:P.Pyla

Konkurs językowy

W styczniu młodzież wzięła udział w zajęciach, podczas których omówione zostały zagadnienia dotyczące  m.in. historii języka polskiego i poprawności językowej. Nie zabrakło ćwiczeń doskonalących dykcję i wzbogacających wiedzę z zakresu językoznawstwa. Najważniejszym punktem spotkania był konkurs pod nazwą Język i ja. Zwyciężczynią została Zuzanna Skowron. Tuż za nią uplasowali się Jakub Bar i Zakhar Suraiev. Część konkursową poprzedziła prezentacja, w której nawiązano do zbliżających się obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć, a laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Organizatorki konkursu: Agnieszka Rychlicka i Izabela Fiedorowicz

      admin:P.Pyla

Święta w internacie

W internacie już widać, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Nie tylko udekorowaliśmy stołówkę oraz hol i ogłosiliśmy konkurs na najpiękniejszy wystrój sali mieszkalnej, ale również uczestniczyliśmy w przedświątecznym spotkaniu, podczas którego swoje talenty zaprezentowali: Oleksandr Andriichuk, Veranika Kliuchnikava, Alina Kutenets, Yehor Kryvdenko, Andrii Kurchak, Zakhar Suraiev i Uladzislau Trybukhouski. Było pięknie i nastrojowo. W organizacji i w przygotowaniach wzięła młodzież pochodząca z Ukrainy, Białorusi i Polski pod opieką wychowawców: Renaty Połowniak, Agnieszki Rychlickiej, Małgorzaty Mikody, Katarzyny Bartosz, Izabeli Fiedorowicz oraz Gracjana Wośko. Spotkanie swoją obecnością uświetnili dyrektor Wiesław Solarewicz oraz kierownik do spraw gospodarczych Andrzej Dziok.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzymy nadziei, własnego skrawka nieba,
zadumy nad płomieniem świecy,
filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
piękna poezji, muzyki,
odpoczynku, zwolnienia oddechu,
nabrania dystansu do tego, co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą,
śmiechem i wspomnieniami.

Wiary, która odmieni nasze serca,
nadziei, że jutro będzie lepsze,
miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu.

 

Wychowawcy i wychowankowie

internatu Centrum Kształcenia Zawodowego

w Kluczborku

     admin:P.Pyla

Włączenie się w akcję Ciepły kubek dla Ukrainy

W tym roku część pierników upieczonych w internacie przez młodzież trafiła na jedno ze stoisk Kluczborskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie akcji Ciepły kubek dla Ukrainy. Wychowankowie pod opieką wychowawczyni Agnieszki Rychlickiej dostarczyli w sobotę pięknie zapakowane smakołyki pomysłodawcom przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że dzięki temu gestowi potrzebujący szybko otrzymają pomoc.

     admin:P.Pyla

Dziękujemy

Składamy serdeczne podziękowania właścicielom Przychodni Weterynaryjnej Animal w Oleśnie oraz Panu Henrykowi Flakowi prowadzącemu gospodarstwo rolne w Grodzisku za wsparcie prowadzonej przez nas akcji Paka dla zwierzaka.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

     admin:P.Pyla

Wizyta świętego Mikołaja

W pierwszym tygodniu grudnia do internatu przybył święty Mikołaj w asyście pomocników. Nasz gość spotkał się z wychowankami, aby zgodnie z tradycją obdarować ich słodyczami. Podczas jego wizyty odbył się quiz mikołajkowy, którego laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Było wesoło i już dało się poczuć atmosferę świąt. Mamy nadzieję, że Mikołaj odwiedzi nas także  w przyszłym roku.

     admin:P.Pyla

ANDRZEJKI 2022

Dnia 30.11.2022 roku w naszym internacie odbył się wieczór andrzejkowy zorganizowany przez Panią Magdalenę Koryluk. Był to czas  pełen magii, wróżb i czarów…

       admin:P.Pyla

Jesienne Spotkanie z Poezją

Okazuje się, że jesień może być inspirującą porą roku. Przekonali się o tym uczestnicy spotkania, podczas którego recytowano teksty poetyckie ukazujące jej niezwykłość. Wychowankowie i wychowawcy, którzy przyjęli zaproszenie, mogli przenieść się nie tylko do świata poezji, ale także zachwycać się ciekawymi aranżacjami znanych utworów muzycznych. W programie znalazły się m.in. wiersze Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, Jana Twardowskiego i Adama Asnyka.

Przed publicznością zgromadzoną w klubie wspaniale zaprezentowali się: Dawid Drewniak, Veranika Kliuchnikava, Andrii Kurchak, Alina Kutenets, Zakhar Suraiev, Uladzislau Trybukhouski i Oliwia Walczyna. Ponadto w przygotowaniach uczestniczyli: Kinga Mazurek, Maja Paschalis, Zuzanna Skowron oraz autorki nastrojowej dekoracji – Amelia Ramowska i Magdalena Żywanowska.

Spotkanie zorganizowały wychowawczynie Agnieszka Rychlicka i Izabela Fiedorowicz. Do realizacji przedsięwzięcia przyczynili się także wychowawcy:  Renata Połowniak, Katarzyna Jedlińska oraz Gracjan Wośko.

Organizatorki składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie występu oraz wspaniałej publiczności, która stworzyła niesamowity nastrój. 

     admin:P.Pyla

Kolejny sukces Viktora

Wielkie gratulacje dla naszego wychowanka Viktora Horbonosa, który otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane uczniom osiągającym wysokie wyniki w nauce. 

Życzymy Viktorowi dalszych sukcesów. 

     admin:P.Pyla

 Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

     admin:P.Pyla

Uczestnictwo w akcji krwiodawstwa

Dnia 16 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku odbyła się kolejna edycja akcji krwiodawstwa pod hasłem Młoda krew ratuje życie. Wzięli w niej udział wychowankowie grupy III, przyczyniając się tym samym do ratowania życia.

     admin:P.Pyla

Narodowe Święto Niepodległości – Powiatowe Obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 roku

     admin:P.Pyla

HALLOWEEN 2022

admin:P.Pyla

Pamięć o tych, którzy odeszli

W ostatnich dniach października młodzież wykonywała prace porządkowe na terenie kluczborskiego cmentarza. Wychowankowie sprzątali aleje oraz zaniedbane groby. Ich zaangażowanie wywarło pozytywne wrażenie na mieszkańcach miasta, którzy odwiedzali nekropolię przed Dniem Wszystkich Świętych.  

Akcja ta, która jest efektem współpracy Renaty Połowniak i Agnieszki Rychlickiej (wychowawczyń grupy III) z Zarządem Cmentarza Komunalnego w Kluczborku, będzie kontynuowana.

     admin:P.Pyla

Spotkania z ludźmi wielkiego serca

W internacie trwa akcja mająca na celu niesienie pomocy psom i kotom, które znajdują się pod opieką wolontariuszy i pracowników schronisk. Jednym z jej istotnych punktów jest dostarczanie wiedzy na temat bezdomności zwierząt. Aby zobrazować ten problem, zaprosiliśmy do CKZ Panią Kasię, która prowadzi Azyl Psów Zapomnianych w Wołczynie. We wrześniu nasze zaproszenie przyjęła też Pani Bożena Wodara –  wolontariuszka Stowarzyszenia Oczami Zwierząt, którą gościliśmy już w latach ubiegłych.

Dzięki uczestnictwu w spotkaniach młodzież mogła poznać ludzi, którzy ratują potrzebujące i znalezione zwierzęta. Ich poświęcenie zasługuje na podziw i może inspirować do działania. Skala bezdomności psów i kotów jest ogromna, dlatego liczy się każdy gest dobroci.

W odpowiedzi na słowa i czyny ludzi wielkiego serca nasi wychowankowie biorą udział w akcji Paka dla zwierzaka.

     admin:P.Pyla

 

Dni Jesieni

Czy można pokochać jesień? Okazuje się, że tak. Przekonali się o tym nasi wychowankowie, którzy wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Renatę Połowniak i Agnieszkę Rychlicką. Młodzież z grupy III i IV pod nadzorem wychowawczyń wykonała z jesiennych warzyw i owoców babeczki, soki, a nawet dżemy. Smakołyki podano po niedzielnym obiedzie. Deser okazał się niesamowitym doznaniem kulinarnym, a osoby, które go przygotowały, zostały nagrodzone brawami. Wszystko było przepyszne i zdrowe, a degustacja sprawiła dziecięcą radość.

Część 1 – Sobota

 

Część 2 – Niedziela

     admin:P.Pyla

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej uczczono w internacie akademią, w której wzięli udział  nauczyciele oraz wychowankowie. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Dyrektor CKZ Wiesław Solarewicz oraz Kierownik internatu Krzysztof Bednarski. Nie zabrakło życzeń i poezji. Ogromną dawkę pozytywnych emocji dostarczyły pokrzepiające cytaty przeplatane wirtuozerską grą utalentowanego gitarzysty Uladzislaua Trybukhouskiego. Ciekawym punktem programu był występ Dmytra Zabredovskiego, którego w przygotowaniach wspierał Mykhailo Bondar.

Podczas akademii zaprezentowali się: Yehor Kryvdenko, Veranika Kliuchnikava, Andrii Kurchak, Uladzislau Trybukhouski, Maksym Vysochyn, Dmytro Zabredovskyi.

Obchody święta zorganizowały Agnieszka Rychlicka i Katarzyna Bartosz.

Drodzy Uczniowie i Wychowankowie, dziękujemy za pamięć, za każdy uśmiech i każde dobre słowo. Życzymy Wam, abyście czerpali radość z edukacji. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was wspaniałą przygodą. Niech codzienne doskonalenie umiejętności przynosi satysfakcję i zaowocuje licznymi sukcesami.

Wasi nauczyciele – wychowawcy

     admin:P.Pyla               

 Wyjście do muzeum

Wychowankowie pod opieką Renaty Połowniak i Agnieszki Rychlickiej udali się w niedzielę do Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku, gdzie obejrzeli dwie wystawy. Najwięcej emocji wzbudził pokaz broni palnej (sportowej i kolekcjonerskiej) połączony z prelekcją. Okazało się, że wiedza młodzieży na temat egzemplarzy historycznych i współczesnych jest zaskakująca. Ponadto Arseni Zianko imponował wiadomościami dotyczącymi powstania kościuszkowskiego.

     admin:P.Pyla

Żyj zdrowo

W pierwszy wtorek października wychowankowie uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali zasady zdrowego żywienia i sprawdzili swoją wiedzę, uczestnicząc w quizie. Spotkanie składało się z trzech części, a jego efektem było nie tylko uświadomienie, jak ważne jest to, co jemy, ale także przygotowanie i degustacja pożywnych soków ze świeżych warzyw i owoców. Oprócz tego młodzież wykonała plakat promujący zdrowy styl życia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za zaangażowanie i gratulujemy laureatom quizu: Jakubowi Barowi, Nicole Bartczak oraz Pawłowi Korgelowi.

     admin:P.Pyla

#sadziMy

W pierwszą sobotę października wychowankowie internatu CKZ wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej P. Andrzeja Dudę #sadziMy. Młodzież posadziła otrzymane od Nadleśnictwa w Oleśnie drzewka, o które będzie systematycznie dbać. Rośliny odwdzięczą się nam wszystkim, oczyszczając powietrze i ciesząc oko. Ich obecność będzie miała  nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim przyczyni się do złagodzenia skutków zmian klimatycznych.

Koordynatorką działań prowadzonych w CKZ w ramach akcji #sadziMy jest wychowawczyni Renata Połowniak.

      admin:P.Pyla      

 

Obchody Dnia Chłopaka 2022

      admin:P.Pyla

 

Pieczenie ciast na Obchody Dnia Chłopaka

     admin:P.Pyla 

Jesień w internacie

     admin:P.Pyla

Kolejna odsłona akcji na rzecz zwierząt

Nasi wychowankowie po raz kolejny udowodnili, że los zwierząt nie jest im obojętny. Uczestnicy pierwszego turnusu w ekspresowym tempie zebrali karmę dla psów i kotów będących pod opieką Stowarzyszenia Oczami Zwierząt, czym włączyli się w coroczną akcję pod nazwą Paka dla zwierzaka. O ich zaangażowaniu świadczy fakt, że tuż po przybyciu do internatu podczas rozmów z wychowawcami wspominali swój udział w zeszłorocznej edycji i zadeklarowali chęć kontynuacji. Działania rozpoczęły się wspólnym wykonaniem plakatu i przygotowaniem innych materiałów promujących przedsięwzięcie. Młodzież wzięła też udział w spotkaniu z wolontariuszką stowarzyszenia oraz osobiście przekazała zebrane produkty podczas wizyty w azylu.

Wszystkich mieszkańców internatu oraz uczniów uczestniczących w kursach, które odbywają się na terenie CKZ, zachęcamy do uczestnictwa w akcji. Osobom zaangażowanym składamy serdeczne podziękowania.

Akcja trwa do 6 grudnia 2022 roku. Szczegóły na plakacie.

Nie bądźmy obojętni na los zwierząt! Ich serca biją jak nasze!

Informacje o stowarzyszeniu: https://pl-pl.facebook.com/stowarzyszenie.oczami.zwierzat/

    admin:P.Pyla

Profilaktyka antynałogowa

Dnia 26.09.2022r. odbyły się Internacie CKZ w Kluczborku zajęcia na temat profilaktyki antynałogowej.

Pani Magdalena Koryluk – wychowawca w Internacie nawiązała współpracę  z przedstawicielem PSSE        w Kluczborku  Panią Ewą Stalą. Zajęcia te będą odbywały się cyklicznie oraz w miarę potrzeb.

Pierwsze spotkanie zostało odebrane bardzo pozytywnie przez młodzież, cieszyło się dużym powodzeniem oraz miejmy nadzieję, że da oczekiwane rezultaty.

      admin:P.Pyla

Zwiedzanie Kluczborka

     admin:P.Pyla

Śpiewamy dla wszystkich MAM – koncert

Dzień Matki uczciliśmy koncertem, w którym wystąpili wychowankowie utalentowani muzycznie. Ich występ porwał publiczność i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Podczas uroczystości nagrodzono także uczestników konkursu plastycznego. Spotkanie, które zakończyło się wspólnym śpiewem i tańcem, dedykowane było wszystkim Mamom. To do nich skierowane zostały najpiękniejsze życzenia. 

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia jednego z najważniejszych dni w roku. 

      admin:P.Pyla 

UROCZYSTE POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

     admin:P.Pyla

ABSOLWENCI

   Wychowankowie, którzy w tym roku szkolnym kończą naukę w kluczborskich szkołach, odebrali świadectwa. Gratulujemy i życzymy powodzenia. Trzymamy kciuki za maturzystów.

    admin:P.Pyla

 

Dzień Ziemi 2022

     admin:P.Pyla

Zajęcia sportowe na świeżym powietrzu

     admin:P.Pyla

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

     admin:P.Pyla

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

     admin:P.Pyla

BIO OGRÓDEK

     admin:P.Pyla

Pierwszy Dzień Wiosny 2022

      admin:P.Pyla

DZIEŃ KOBIET

       admin:P.Pyla

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

     Dnia 26.02.2022 roku wychowankowie internatu CKZ pochodzący z Ukrainy i Białorusi spotkali się na Rynku w Kluczborku wraz z mieszkańcami miasta w ramach akcji Solidarni z Ukrainą.

     admin:P.Pyla

SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

     Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składam najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące Święta będą dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień, aby odbyły się w spokoju i radości, wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich Osób, a Nowy Rok 2022 niech przyniesie realizację wszystkich marzeń.

Dyrektor

Centrum Kształcenia Zawodowego w Kluczborku

     admin:P.Pyla

Pieczenie pierników na spotkanie przedświąteczne

    W internacie CKZ odbyło się pieczenie świątecznych pierniczków. Pod nadzorem Pani Renaty Połowniak wychowankowie internatu mogli wykazać się umiejętnościami kulinarnymi.

     admin:P.Pyla

06.12.2021r. – MIKOŁAJKI

     admin:P.Pyla

Podsumowanie akcji na rzecz zwierząt

    O akcji Paka dla zwierzaka pisaliśmy wcześniej i aż trudno uwierzyć, że już dobiegła końca. Dzięki zaangażowaniu naszych wychowanków jej przebieg był wyjątkowy. Włączyli się w nią kursanci trzeciego turnusu oraz uczniowie pochodzący z Ukrainy    i Białorusi, którzy mieszkają w internacie i uczęszczają do kluczborskich szkół. Karma zebrana przez młodzież trafiła do psów    i kotów będących pod opieką Stowarzyszenia Oczami Zwierząt. Dostarczyliśmy ją osobiście, a nasze wychowanki – Ulyana oraz Veranika podczas wizyty w schronisku mogły przyjrzeć się pracy wolontariuszy i zaprzyjaźnić się z ich podopiecznymi.

    Jednym z celów Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym i Porzuconym Zwierzętom – Oczami Zwierząt jest zapobieganie bezdomności psów i kotów. Wszystkim zaangażowanym w akcję na jego rzecz należą się słowa uznania. Macie wielkie serca!

Informacje o stowarzyszeniu:https://pl-pl.facebook.com/stowarzyszenie.oczami.zwierzat/

      admin:P.Pyla

ANDRZEJKI

    Tradycyjnie 30 listopada młodzież wzięła udział w spotkaniu andrzejkowym, podczas którego nie zabrakło wróżb i dobrej zabawy. Uczestnicy mogli się dowiedzieć, co ich czeka w najbliższej przyszłości w życiu prywatnym i zawodowym. Było wesoło i nastrojowo, bo organizatorki – wychowawczynie Magdalena Bogusz i Magdalena Koryluk zadbały o odpowiednią oprawę.

      admin:P.Pyla

Narodowe Święto Niepodległości – Powiatowe Obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 roku

     admin:P.Pyla

 

Turniej Tenisa Stołowego

     admin:P.Pyla

Ozdoby Halloween

     admin:P.Pyla

Kwiaty z liści

     admin:P.Pyla

Dary jesieni

     admin:P.Pyla

Paka dla zwierzaka

        Nasi wychowankowie wiele razy udowodnili, że mają wielkie serca. Tym razem zaangażowali się w zbiórkę karmy dla psów i kotów będących pod opieką Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym i Porzuconym Zwierzętom – Oczami Zwierząt. 

        Wszystkich mieszkańców internatu oraz uczniów uczestniczących w kursach, które odbywają się na terenie CKZ, zachęcamy do wsparcia akcji. Nie bądźmy obojętni na los zwierząt. Nie jest im łatwo przetrwać zimę, która zbliża się do nas wielkimi krokami.

Akcja trwa do 1 grudnia 2021 roku. Szczegóły na plakacie.

Koordynatorki: Barbara Walusiak, Agnieszka Rychlicka, Izabela Fiedorowicz

Informacje o stowarzyszeniu: https://pl-pl.facebook.com/stowarzyszenie.oczami.zwierzat/

     admin:P.Pyla

Gry i zabawy w internacie

     admin:P.Pyla 

Druga wizyta niosąca radość

Ponownie odwiedziliśmy domy dziecka w Bąkowie, Lasowicach Małych i Bogacicy. Nasze wychowanki obdarowały ich podopiecznych podarunkami, sprawiając wszystkim ogromną radość. 

          W podziękowaniu za dobre serce dziewczyny zostały zabrane na wycieczkę, podczas której w ramach promocji Kluczborka przybliżono im historię miasta oraz pokazano ciekawe i urokliwe miejsca.

W tym dniu młodzież była pod opieką kierownika internatu Krzysztofa Bednarskiego i wychowawczyni Renaty Połowniak.

     admin:P.Pyla

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy od wyjazdu do domów dziecka w Bogacicy oraz w Lasowicach Małych. Młodzież udała się tam pod opieką kierownika internatu Krzysztofa Bednarskiego i wychowawczyni Renaty Połowniak. Nasze wychowanki: Karolina Gibalska, Iwona Zając, Nikola Gawełek, Barbara Sawicka, uczennice kl. III w zawodzie fryzjer, wyczarowały piękne fryzury oraz przekazały dzieciom upominki.

Obchody święta zakończyły się przedstawieniem, w którym wystąpili Yelyzaveta Piankova, Andrii Antoniuk, Nikita Kovaliuk, a także grający na gitarze elektrycznej Illia Pishchaliuk. Nie obyło się bez życzeń, gromkich braw i podziękowań.

Uroczystość zorganizowała wychowawczyni Renata Połowniak.

     admin:P.Pyla

Dzień Kasztana – 13.10.2021r.

     admin:P.Pyla

Koncert w filharmonii

   W pierwszy wtorek października młodzież pochodząca z Ukrainy i Białorusi uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu, które okazało się prawdziwą ucztą duchową. Mowa o koncercie, który odbył się w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera z okazji 20-lecia współpracy regionalnej pomiędzy województwem opolskim a obwodem iwanofrankiwskim. Na scenie wystąpili: zespół jazzowy Art Prestige, soliści Filharmonii Obwodowej w Iwano-Frankiwsku oraz Take Style & Żaneta Plotnik. Występy muzyczne poprzedzone były częścią oficjalną, podczas której wyemitowano materiał filmowy ukazujący atrakcje turystyczne zaprzyjaźnionego obwodu.

   Na galę zaprosił Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, a uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele polskich  i ukraińskich władz samorządowych oraz Irena Pordzik sprawująca funkcję Konsula Honorowego Ukrainy. Wszyscy, którzy przyjęli zaproszenie, mogli posłuchać standardów jazzowych, kompozycji lidera grupy Art Prestige oraz chwytających za serce pieśni wykonywanych w języku ukraińskim. Mieszkańcy naszego internatu gratulowali artystom, a do Kluczborka wrócili w doskonałych humorach.

Młodzież tego dnia była pod opieką: Renaty Połowniak, Izabeli Fiedorowicz, Katarzyny Jedlińskiej 

     admin:P.Pyla   

     

Dzień Chłopaka

   W czwartek 30 września 2021 obchodziliśmy w internacie święto wszystkich chłopaków. Z atrakcji przygotowanych z tej okazji skorzystali wychowankowie pochodzący z Ukrainy i Białorusi oraz kursanci z Polski. Każdy, kto przyjął zaproszenie, mógł wziąć udział w konkursie przeprowadzonym przez dziewczęta. Śmiałków było pięciu. Kibicowali im zaopatrzeni w maseczki koledzy, którzy świetnie się w tej roli spisali. Najwięcej emocji wzbudziło zadanie plastyczne oceniane przez jury. Dość karkołomna okazała się za to próba nazwania tajemniczego przedmiotu (niewielu wiedziało, że drobna rzecz przypominająca narzędzie tortur to zalotka służąca do podkręcania rzęs). Mimo wysoko postawionej poprzeczki uczestnicy rewelacyjnie sobie radzili i tryskali humorem. Było wesoło i bezpiecznie, bo organizatorzy zadbali o przestrzeganie zasad sanitarnych.

Wychowawcy uczestniczący w przygotowaniach: Barbara Walusiak, Izabela Fiedorowicz i Gracjan Wośko składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia.

  admin:P.Pyla

PROMOCJA MIASTA KLUCZBORK – 25.09.2021r.

      admin:P.Pyla

WSPANIAŁY POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Nowy rok szkolny rozpoczął się zaledwie kilkanaście dni temu, a nasi wychowankowie już mają za sobą pierwsze sukcesy. Daniella Kyrylovets i Jan Horodko znaleźli się w gronie uczniów wyróżnionych przez Starostę Powiatu Kluczborskiego Mirosława Bireckiego. Janek odebrał nagrodę za indywidualne osiągnięcia sportowe (jest srebrnym medalistą V Białoruskich Otwartych Mistrzostw ADCC). Daniella, która realizuje się w konkursach plastycznych i fotograficznych, została nagrodzona za promocję powiatu kluczborskiego.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy wszystkim wychowankom internatu CKZ powodzenia w nowym roku szkolnym 2021/2022.

                                 admin:P.Pyla

                          DRODZY MATURZYŚCI…                                 

   Gratulujemy Wam wytrwałości w dążeniu do celu. Kończycie ważny etap swojego życia i zaczynacie kolejny…

Wierzymy, że spełnicie swoje marzenia i osiągniecie wiele sukcesów…                        

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy wszelkiej pomyślności 🙂

    

                           

ŚWIĘTO ZIEMI 

Wychowankowie z internatu przy ulicy Konopnickiej uczcili Święto Ziemi sadząc drzewka przed budynkiem.

A Stepan ponadto uczcił w ten sposób swoje 18 urodziny!

Pozostanie z nami na zawsze.

Stepan sadzi swoje drzewko. Pozostanie z nami na zawsze!

 

 

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

<PRZYBLIŻENIE POLSKICH TRADYCJI>

    

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Młodzież dnia 21.III.2021 przygotowała Marzannę, w związku z obchodami

„Pierwszego Dnia Wiosny”.

                                                                            

WIOSENNY OGRÓDEK

W związku ze znacznym zainteresowaniem programem „Bliżej Przyrody”, młodzież zorganizowała „Wiosenny Ogródek”. Pozyskane z niego plony umilą im posiłki.

   

WALENTYNKI 2021

                      

SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

OZDOBY  I  CHOINKA

Młodzież chętnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowywała ozdoby choinkowe.

                

MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia 2020 pomimo pandemii koronawirusa z wizytą do internatu CKZ przy ulicy Konopnickiej przybył z dalekiej północy Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami.

Wszyscy bardzo ucieszyliśmy się   z jego przybycia:-)

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dnia 30.09.2020r. w Internacie CKZ przy ulicy Kilińskiego 19 odbył się dzień chłopaka. 

Dziewczyny w ramach tego święta przygotowały gazetkę tematyczną oraz własnoręcznie zrobione kartki. Dodatkowo na chłopców czekał słodki poczęstunek w formie muffinek.

                admin:P.Pyla

Pożegnanie maturzystów 2020r.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2019/2020 pożegnaliśmy wychowanków z Ukrainy i Białorusi, którzy zakończyli naukę w kluczborskich szkołach. Wydarzenie odbywało się w szczególnych warunkach dyktowanych sytuacją panującą w Polsce i na świecie. Jego mottem były słowa Winstona Churchilla: „To nie jest koniec,
to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”. Życzymy wszystkim absolwentom, aby nowy etap ich życia wypełniony był radością i przyniósł satysfakcję.

Drodzy Wychowankowie, aż trudno uwierzyć, że od Waszego przyjazdu do Kluczborka minęło kilka lat. Przybyliście tutaj w różnych nastrojach i za chwilę z uśmiechem na ustach, a może z łezką w oku wsiądziecie do autobusu, pociągu lub innego środka lokomocji, by udać się do domu. Opuścicie gościnne mury internatu
i rozstaniecie się z kolegami oraz z wychowawcami. Być może za miesiąc, dwa, trzy lub cztery
z rozrzewnieniem będziecie wspominać dźwięk dzwonka obwieszczającego pobudkę. Zanim to się stanie, zanim powiecie nam: „Do widzenia”, przyjmijcie słowa podziękowania za wspólnie spędzony czas i odbierzcie gratulacje, które każdemu należą się za wytrwałość. Marzymy o tym, abyście osiągnęli w życiu sukces, abyście spełnili najskrytsze marzenia i zrealizowali wszystkie plany.
Wierzymy, że będziecie szczęśliwi.
Życzymy Wam tego z całego serca.

Dyrektor CKZ i kierownik internatu wraz z wychowawcami.

Jak ustrzec się koronawirusa?

      admin:P.Pyla     

Zajęcia sportowe w Internacie CKZ

    admin:P.Pyla

Cukier – cichy zabójca

Zajęcia promujące zdrowy styl życia

Wychowankowie pochodzący z Ukrainy i Białorusi oraz kursanci z Polski wzięli udział w zajęciach, podczas których przedstawiono m.in. wpływ cukru na organizm człowieka. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć film edukacyjny, przeanalizować schemat oraz wykonać plakat propagujący zdrowe odżywanie. Wszyscy wykazali się aktywnością. Na pochwałę zasługuje to, że chętnie zabierali głos w dyskusji oraz ciekawie przedstawiali efekty pracy grupowej, dzięki czemu nie tylko wzbogacili swoją wiedzę, ale także udoskonalili umiejętność współdziałania.

       admin:P.Pyla

 

SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

14.12.2019r.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składam najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące Święta będą dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień, aby odbyły się w spokoju i radości, wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich Osób, a Nowy Rok 2020 niech przyniesie realizację wszystkich marzeń.

Dyrektor

Centrum Kształcenia Zawodowego w Kluczborku

               admin:P.Pyla

Pieczenie pierników na spotkanie przedświąteczne

W internacie CKZ odbyło się pieczenie świątecznych pierniczków. Pod nadzorem Pani Renaty Połowniak wychowankowie internatu mogli wykazać się umiejętnościami kulinarnymi.

               admin:P.Pyla

06.12.2019r. – MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia z wizytą do internatu CKZ przy ulicy Konopnickiej, Sienkiewicza i Kilińskiego przybył z dalekiej północy Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Wszyscy bardzo ucieszyliśmy się z jego przybycia:-)

          admin:P.Pyla

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Dnia 18 Listopada z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia zostały zorganizowane zajęcia dla wychowanków internatu CKZ wraz         z zaproszonym gościem z PSSE w Kluczborku Panią Ewą Stala.

       admin:P.Pyla

Bądź EKO!

W środę 13 listopada 2019 roku młodzież z Polski oraz z Ukrainy i Białorusi wzięła udział w zajęciach, których celem było zwiększenie świadomości ekologicznej. Spotkanie składało się z dwóch części –  teoretycznej i praktycznej. Obydwie miały wymiar edukacyjny, przy czym w pierwszej wzbogacono wiedzę z zakresu gospodarowania odpadami, a w drugiej ją sprawdzono w postaci quizu internetowego pod nazwą Bądź EKO! Pytania dotyczyły m.in. korzyści, jakie przynosi recykling, a najlepiej i najszybciej (liczył się też refleks!) odpowiadali na nie: Kamila Hurkova (I miejsce), Andrii Antoniuk (II miejsce) i Vitalii Kutovyi (III miejsce), którzy otrzymali gratulacje, dyplomy oraz drobne upominki.

Organizatorzy quizu: Andrzej Dziok, Izabela Fiedorowicz, Agnieszka Rychlicka oraz Barbara Walusiak dziękują wszystkim uczestnikom quizu za zainteresowanie tematem ekologii i za zaangażowanie w zajęcia poświęcone jakże ważnemu problemowi segregacji odpadów.

               admin:P.Pyla

 

11 Listopada 2019 – Rocznica Odzyskania Niepodległości 

Narodowe Święto Niepodległości – Powiatowe Obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 roku.

  • Uroczystości pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na cmentarzu katolickim w Kluczborku
  • Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. NSPJ w Kluczborku
  • Test wiedzy o Polsce
  • Uroczysta gala w hali OSiR w Kluczborku
  •                     admin:P.Pyla

HALLOWEEN – 2019

W dniu 28 października 2019 roku w internacie odbylo się Halloween, podczas  którego młodzież uczestniczyła w zabawach                      i konkursach.  Jak co roku  wybrano najciekawsze przebranie halloweenowe. I miejsce zajął Bogdan… II Weronika… III Katarzyna… Uwieńczeniem wieczoru była „upiorna dyskoteka”. Wychowawcy: Magdalena Bogusz, Magdalena Koryluk, Małorzata Mikoda,            Andrzej Dziok.

                            admin:P.Pyla

OPOLE – ,,Dni Ukraińskie”

Dnia 22.10.2019 odbyła się wycieczka młodzieży do Opola gdzie obchodzone były „Dni Ukraińskie”. Oprócz udziału w koncercie zespołu Dolce z Iwano-Frankiwska, młodzież wzięła także udział w spotkaniach ze swoimi krajanami, którzy opowiadali o codziennym życiu             w Opolu i zmaganiach z językiem polskim. Wychowankowie zwiedzili wystawę tradycyjnych strojów ukraińskich a na zakończenie wieczoru wzięli udział w degustacji tradycyjnej kuchni ukraińskiej.

                      admin:P.Pyla

 

          WYCIECZKA W GÓRY OPAWSKIE            POKRZYWNA – 2019

W sobotę 12 października 2019 r. z samego rana nasi wychowankowie pod opieką wychowawców Andrzeja Gorczyńskiego i Piotra Pyli udali się na wycieczkę w Góry Opawskie. Uczestnicy podążali Szlakiem Dawnych Górników Złota. Pierwszego dnia zdobyli Biskupią Kopę oraz zwiedzili Głuchołazy. Młodzież ochoczo maszerowała najtrudniejszą górską trasą, a wieczorem mimo zmęczenia po trudach wędrówki  na całe gardło śpiewała piosenki przy ognisku. Następnego dnia po śniadaniu kierownik wycieczki poprowadził wychowanków niebieskim szlakiem wokół Pokrzywnej i Jarnołtówka, dzięki czemu mogli podziwiać panoramę gór oraz położone w dolinie miejscowości, które wyglądały o tej porze roku urokliwie. Wyjazd dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń, którymi postanowili się podzielić:

Podczas wycieczki panowała bardzo miła atmosfera. Uczestnicy byli wobec siebie koleżeńscy. Wszyscy się wspierali, dzięki czemu łatwiej nam było wędrować po górach. Największe wrażenie wywarło na mnie to, że mogłam z polskiej strony podziwiać panoramę Czech. Po wędrówce spędziliśmy czas przy ognisku. Cudownie się bawiliśmy, śpiewając piosenki przy akompaniamencie naszego wspaniałego gitarzysty Kostka.

Tetiana Palivoda

Wszystko mi się podobało. Program był bardzo ciekawy. Aż trudno uwierzyć, że w tak krótkim czasie można tak dużo zobaczyć. Spędzaliśmy czas aktywnie, ale wcale nie czuliśmy zmęczenia. Dziękuję wychowawcom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wyjazdu, że mogłam tak fajnie spędzić weekend. Czekałam na taką formę odpoczynku.

Myroslava Vidotska

      admin:P.Pyla

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dnia 30.09.2019r. z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta stałe z Ukrainy i Białorusi oraz wychowawcy z Internatu CKZ                                 przy ul. Sienkiewicza 27 przygotowali muzyczno- taneczną niespodziankę dla wszystkich chłopców.

Na imprezę zaproszono Kierownika Internatu oraz wychowawców CKZ.

Panowie otrzymali również od dziewczyn drobne upominki:-)

admin:P.Pyla

UROCZYSTA GALA

W dniu 10.09.2019 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. A. Mickiewicza w Kluczborku odbyła się uroczysta gala rozdania nagród  i stypendiów Starosty powiatu kluczborskiego.

Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w roku szkolnym 2018/2019 wykazali się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach nauki oraz sportu, a także Ci, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce.

Wśród nich znaleźli się wychowankowie naszego Internatu:

Kirylau Pavel oraz Antoniuk Andrii

Gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów…

                  admin:P.Pyla

KONCERT W FILHARMONII

19 maja 2019 r. nasi wychowankowie wraz z wychowawcami udali się do Filharmonii Opolskiej na koncert Ukraińskiego Chóru Kameralnego z Kanady Vesnivka. Chórzyści wykonywali utwory przekazujące wspomnienia z Ukrainy, nawiązujące do tradycji ludowych tego kraju. Występ przypadł do gustu publiczności, która nagrodziła artystów owacjami na stojąco.

Młodzież mogła uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu dzięki zaproszeniu Konsula Honorowego Ukrainy w Opolu Pani Ireny Pordzik, której składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy także sponsorowi wyjazdu – firmie FOTON mającej swą siedzibę w stolicy polskiej piosenki.

                admin:P.Pyla

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Dnia 23.05.2019r. w Internacie WODiDZ przy ul. Konopnickiej 11 odbyło się pożegnanie wychowanków z klas maturalnych. Przygotowane zostało przez wychowawców:B.Walusiak, M.Mikodę, I.Fiedorowicz, P.Pylę. Wychowankowie, którzy opuszczają nasz Internat zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami za pomyślne ukończenie szkoły średniej.

                 admin:P.Pyla

Dnia 15.05.2019r. w Internacie WODiDZ przy ul. Sienkiewicza 27 odbyło się pożegnanie wychowanków z klas maturalnych. Przygotowane zostało przez wychowawców: L.Piranik, G.Ślusarek, B.Wrońską, M.Wujcik, M.Cisek, G.Wośko. Wychowankom, które opuszczają nasz Internat wręczono pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Ostatnią częścią tego spotkania była uroczysta kolacja 🙂

            admin:P.Pyla

Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski

13 marca 2019 roku uczniowie II klasy w zawodzie fryzjer, pod opieką Pań Anny Konarskiej i Magdaleny Bogusz uczestniczyli w wycieczce na Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski „Wiosenne inspiracje” w Opolu. Podczas wyjazdu mogli obserwować powstające prace i kibicować swoim kolegom podczas zmagań konkursowych.

W konkursie brali udział uczniowie z całej Polski oraz z Ukrainy i Słowacji. Zadaniem uczestników było stworzenie stylizacji pod hasłem: „Pożegnanie zimy”. Ocenie podlegała fryzura, strój i makijaż. W tym roku poziom był naprawdę wysoki.

Podczas konkursu wyróżniony został Borys Kobyłecki uczeń III klasy fryzjer z Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie, który przez trzy lata był uczniem naszego Ośrodka. Dzięki wyróżnieniu będzie mógł odbyć szkolenie pod okiem mistrzyni Europy Pani Anny Zenkovskiej w Juran Art School w Opolu.

W konkursie brała udział także inna uczennica Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku Natalia Nowak, która również jest uczennicą III klasy w zawodzie fryzjer w Namysłowie

Konkurs zakończył się sukcesem dla uczennicy z zaprzyjaźnionej z naszym Ośrodkiem szkoły w Gorzowie Śląskim. Martyna Wosiewicz uczennica I klasy Technikum Usług Fryzjerskich zajęła wysokie drugie miejsce oraz podobnie jak Borys została zaproszona na szkolenie do Juran Art School. Martyna na co dzień doskonali swoje umiejętności zawodowe w pracowni szkolnej pod okiem naszej nauczycielki Pani Anny Konarskiej.

Gratulujemy zwycięzcom.

         admin:P.Pyla

NIETYPOWY DZIEŃ KOBIET W PSP nr 2

Nasi uczniowie WODiDZ z klasy II fryzjer na zaproszenie chłopców z V klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku świadczyli usługi fryzjerskie dla ich klasowych koleżanek. Chłopcy wpadli na pomysł aby koleżankom z okazji ich święta urządzić dzień piękności. Adepci fryzjerstwa pracowali pod opieką swoich nauczycielek Anny Konarskiej i Jadwigi Pocheć. Dziękujemy za zaproszenie:-)

     admin:P.Pyla

DZIEŃ KOBIET W INTERNACIE

Z okazji Dnia Kobiet w Internacie WODiDZ odbyły się zajęcia oraz konkursy. Zostały one zorganizowane przez wychowawców: A.Pielichowską, B.Walusiak, I. Fiedorowicz, A.Rychlicką. Zwieńczeniem tego cudownego dnia było składanie życzeń, wręczanie upominków oraz zabawy integracyjne.

 admin:P.Pyla

STRAŻ GRANICZNA

Dnia 15 Lutego 2019r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Licealno – Technicznych w Kluczborku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Straży Granicznej w Opolu na temat: ,,Zagrożenia i zasady bezpiecznego pobytu w Polsce uczniów zza granicy”.

           admin:P.Pyla

 

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

Dnia 19.01.2019 roku w Internacie WODiDZ odbyły się zajęcia plastyczne z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Środków Masowego Przekazu. Zorganizowane zostały przez wychowawców: Paulinę Faryś, Izabelę Fiedorowicz, Andrzeja Gorczyńskiego oraz Juryja Kowalskiego.

Rozwijaliśmy umiejętności pracy w grupie oraz rozmawialiśmy na temat roli mass mediów we współczesnym świecie.

            admin:P.Pyla

BAL PRZEBIERAŃCÓW

Dnia 15.01.2019r. w Internacie WODiDZ w Kluczborku pod czujnym okiem wychowawców: Magdaleny Koryluk, Małgorzaty Mikody, Aleksandry Pielichowskiej oraz Andrzeja Dzioka zorganizowany został bal przebierańców. Wszyscy się świetnie bawiliśmy:-)

                                     admin:P.Pyla

SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

16.12.2018r.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składam najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące Święta będą dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień, aby odbyły się w spokoju i radości, wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich Osób, a Nowy Rok 2019 niech przyniesie realizację wszystkich marzeń.

Dyrektor

Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku

                                admin:P.Pyla

 

Pieczenie pierników na spotkanie przedświąteczne

W internacie WODiDZ odbyło się pieczenie świątecznych pierniczków. Pod nadzorem Pani Renaty Połowniak trzech wychowanków wykazało się umiejętnościami kulinarnymi:Shwachko Yehor, Buhai Maksym i Porakh Aleksandr.

img_20181209_151922 img_20181209_151944 img_20181209_172932 img_20181209_174313          admin:P.Pyla

06.12.2018r. – MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia z wizytą do internatu WODiDZ przy ulicy Konopnickiej, Sienkiewicza i Kilińskiego przybył z dalekiej północy Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Wszyscy bardzo ucieszyliśmy się z jego przybycia:-)

img_20181206_151010 img_20181206_151231 img_20181206_160306 img_20181206_160656 img_20181206_160809 img_20181206_160951 img_20181206_161915 img_20181206_162557 img_20181206_164847 img_20181206_165040 img_20181206_165430 img_20181206_172227     img_20181206_172422 img_20181206_173312 img_20181206_173436 img_20181206_173732    admin:P.Pyla

Światowy Dzień Walki z AIDS

Dnia 03.12.2018r. odbyły się zajęcia tematyczne związane ze ,,Światowym Dniem Walki z AIDS” , które przeprowadziła p. Renata Połowniak wraz z zaproszonym gościem p. Ewą Stala z PSSE w Kluczborku.

img_20181203_170646 img_20181203_170756 img_20181203_170843 img_20181203_171843 img_20181203_172015 img_20181203_172253                                        admin:P.Pyla

 

Zajęcia sportowe w Internacie WODiDZ – SIATKÓWKA 

img_20181127_190657 img_20181127_190747 img_20181127_190756 img_20181127_192445                  admin:P.Pyla

Dnia 21.11.2018r. w Internacie przy ul.Kilińskiego odbyły się wybory Miss i Misstera Internatu.

Oceny dokonywała kadra wychowawców: p.Anna Panicz, p.Dominika Moskal, p.Katarzyna Jedlińska oraz wychowankowie: Ulyana Zhylchyk, Diana Varych, Pavlo Pszeniczny. Całą imprezę poprowadziły niezawodne Tetiana Rymyk i Svitlana Lytvynenko.              Natomiast o oprawę muzyczną dbała p.Dominika Jasiura.

Po zliczeniu głosów wynik prezentował się następująco:

II Wicemiss została: Karina Hymon

II Wicemissterem został: Vadym Kolesnyk

I Wicemiss została: Anastasiia Kharchenko

I Wicemissterem został: Nazar Shymko

Miss Internatu 2018 została: Oleksandra Rychkova

Missterem Internatu 2018 został: Vladyslav Tsabak

img-20181121-wa0005 img-20181121-wa0010 img-20181121-wa0013 img-20181121-wa0016 img-20181121-wa0018 img-20181121-wa0020 img-20181121-wa0022 img-20181121-wa0024 img-20181121-wa0026 img-20181121-wa0030                            admin:P.Pyla

 

15 Listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia 

W internacie WODiDZ odbyły się zajęcia zorganizowane przez P. Renatę Połowniak, P.Magdalenę Koryluk wraz z zaproszonym gościem Panią Ewą Stala z PSSE w Kluczborku.

img-20181115-wa0003 img-20181115-wa0004 img-20181115-wa0011 img-20181115-wa0015 img-20181115-wa0017            admin:P.Pyla

Sto fryzur na 100-lecie niepodległości”                          

 Pod takim hasłem przewodnim odbyła się 24 października 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym                                    w Kluczborku międzyszkolna akcja, której celem było uczczenie w nietypowy sposób setnej rocznicy odzyskania niepodległości.               W akcji brali udział uczniowie III klasy fryzjer odbywający teoretyczne kursy zawodowe w Wojewódzkim Ośrodku Dokształcania                  i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku

Wspólne świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości zaowocowało powstaniem ponad 100 niepowtarzalnych fryzur oraz wielką dawką pozytywnych emocji wśród wszystkich uczestników tego spotkania. Za przygotowanie akcji od strony fryzjerskiej odpowiadały panie: A. Konarska i J. Urbanowicz z WODiDZ Kluczbork.

             admin:P.Pyla     

11 Listopada – 100-lecie Odzyskania Niepodległości        przez Polskę (1918-2018)

img_20181111_081913 img_20181111_081936 img_20181111_083950

1 Listopada 2018r. – Uroczystość Wszystkich Świętych

img-20181102-wa0004 img_20181101_174225_hht-1 img_20181101_174312_hht img_20181101_175239_hht     admin:P.Pyla 

Dnia 31 października 2018r. odbyło się Halloween.          

Były zabawy i konkursy oraz wybór najlepszego przebrania wśród wychowanków oraz wychowawców Internatu. Miejsce I zajął Pawel Kirylau, II Aliaksei Valiuk, III Artur Lichaver. Wśród wychowawców I p.Magda, II p.Andrzej, III p.Magda. Następnie młodzież bawiła się na upiornej dyskotece.

dscn7588 dscn7589 dscn7595 dscn7603 dscn7604 dscn7606 dscn7607 dscn7608 dscn7609 dscn7610 dscn7611 dscn7613 dscn7668 dscn7670       admin:P.Pyla

W minionym tygodniu 17-18 października kadra nauczycieli Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku udała się         z wizytą do Domów Dziecka w Bąkowie i Bogacicy. Wspaniale jest pomagać dzieciom i też tak czuliśmy się:-)

img_20181017_161705_resized_20181018_084137306 img_20181017_161722_resized_20181018_084135687 img_20181017_161815_resized_20181018_084134095 img_20181017_171842_resized_20181018_084132520 img_20181018_162308_resized_20181018_084130990 img_20181018_172001_resized_20181018_084129092                admin:P.Pyla

 

09.10.2018r. – ,,Higiena osobista w życiu człowieka”

Zajęcia zorganizowane przez Panią Renatę Połowniak z zaproszonym gościem z PSSE w Kluczborku Panią Ewą Stala

img_20181009_165953 img_20181009_172530 img_20181009_170002 img_20181009_172223 img_20181009_172355 img_20181009_172203 admin:P.Pyla

Dnia 04.10.2018r. wychowawcy Pani Aleksandra Pielichowska i Pan Piotr Pyla poprzez zajęcia integracyjne stworzyli wspólnie       z wychowankami internatu pojemniki na plastik i nakrętki. W ten sposób pomoc otrzymają potrzebujące chore dzieci.

img_20181004_195545_resized_20181004_080820682 img_20181004_195506_resized_20181004_080821343 img_20181004_195456_resized_20181004_080822517 img_20181004_195427_resized_20181004_080821955                   admin:P.Pyla

DZIEŃ  CHŁOPAKA

W dniu 2.10.2018r odbył się w Internacie WODiDZ uroczysty Dzień Chłopaka, zorganizowany przez Panią Paulinę Faryś, Małgorzatę Ślusarek-Turkiewicz, Andrzeja Dzioka, Aleksandrę Pielichowską i Renatę Połowniak.

Przeprowadzone zostały ciekawe, śmieszne zabawy i konkursy.

Wybrano NAJFAJNIEJSZEGO CHŁOPAKA, którym został PAVEL KIRYLAU. Obejrzyjcie zdjęcia…

dsc03614 dsc03609 dsc03611 dsc03616 img_20181002_190925 img_20181002_191028 img_20181002_191039 img_20181002_191052 img_20181002_191329 img_20181002_191721 img_20181002_191812 img_20181002_192423 img_20181002_192539 dsc03624 img_20181002_192834 img_20181002_192844 img_20181002_192857 img_20181002_192921 dsc03626 img_20181002_193229           admin:P.Pyla

Dnia 25 września w Filharmonii Opolskiej odbyły się obchody 27 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Ukrainę, która             24 sierpnia 1991 r. przyjęła Akt Niepodległości.

Na tę uroczystości została zaproszona nasza młodzież przez Honorowego Konsula Ukrainy w Opolu, Panią Irenę Pordzik.

Udaliśmy się tam w 11 osobowym składzie dziewcząt jak i chłopców, pod opieką Kierownika Internatu Krzysztofa Bednarskiego        i wychowawcy Renaty Połowniak.

Dziękujemy za zaproszenie i miłe spędzenie czasu, byliśmy pod ogromnym wrażeniem.

2018-09-25_153789625210 img_20180925_174917 img_20180925_172719 img_20180925_194444

img_20180925_192002 img_20180925_190418_hdr

admin:P.Pyla

 

Dyskoteka integracyjna wychowanków internatu  21.09.2018r.

img_20180921_201727_hht img_20180921_201809_hht img_20180921_201838_hht img_20180921_202951 img_20180921_203011 img_20180921_203108

admin:P.Pyla

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

      dsc02645  dsc02646                                 dsc02650  dsc02654                    dsc02657  dsc02659                             dsc02665  dsc02668                dsc02637  dsc02640                                                dsc02670                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                admin:P.Pyla

DZIEŃ DZIECKA 2018

Dnia 1.06.2018r. odbył się uroczysty Dzień Dziecka  w naszym internacie WODiDZ . Impreza została zorganizowana przez Barbarę Wielopolską, Aleksandrę Pielichowską, Renatę Połowniak, Paulinę Fayś, Małgorzatę Mikoda i Magdalenę Koryluk.  Dzień był pełen konkurencji, gier i zabaw, uświetniony został przez pokaz OPOLSKIEJ GRUPY POSZUKIWAWCZO – RATOWNICZEJ                                 pod Kierownictwem P. Leszka Kois. Obejrzyjcie zdjęcia!!!

dsc02461 dsc02467 dsc02469 dsc02472 dsc02476 dsc02480 dsc02485 dsc02489 dsc02490 dsc02494 dsc02498 dsc02500 dsc02512 dsc02515 dsc02520 dsc02523 dsc02531 dsc02542 dsc02548 dsc02549 dsc02556 dsc02564 dsc02580 dsc02583 dsc02587 dsc02592 dsc02602 dsc02609 dsc02569 dsc02571 dsc02617 dsc02621 dsc02635

                                                                                                                                 admin:P.Pyla

Nowymi ekologicznymi autobusami do Opola 

W dniu 13.05.2018 roku odbył się wyjazd do Opola, młodzieży z Ukrainy i Białorusi mieszkającej w Naszym Internacie, gdzie odbywał się piknik w ramach Otwartych Dni Funduszy Europejskich. Młodzież mogła tam dowiedzieć się jaki wpływ mają unijne pieniądze na rozwój naszego regionu. ponadto było wiele atrakcji: występy artystyczne, prezentacje artystyczne itp.

Ekologiczne autokary powiatu kluczborskiego marki IVECO dumnie się prezentowały. Zone ostały zakupione przez samorząd powiatu kluczborskiego w ramach inwestycji dofinansowanych przez Unię Europejską.

sam_0828-2sam_0822sam_0827-4

sam_0821

Mamy Mistrza!

I turniej szachowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Lasowicach Małych wygrał reprezentujący internat WODiDZ w Kluczborku – Lawskyi Władysław zdobywając 17 pkt. Internat reprezentowali również: Falko Denys (5 miejsce) i Kobylanskyi Maksym (16 miejsce).

Serdeczne gratulacje. Brawo Chłopaki!!!!

lasowice-1lasowice-3lasowice-4lasowice-6lasowice-5

Sobotnie Mistrzostwa – 21.04.2018r.

W Mistrzostwach w Szachach Szybkich o Puchar Dziekana Wydziału Politechniki Opolskiej startowały dzieci, młodzież, a nawet emeryci. Wszystkich połączyło jedno – pasja do gry. Organizatorzy już dziś myślą o kolejnej edycji imprezy…

Internat przy WODiDZ w Kluczborku godnie reprezentowali:

 

  1. Lawskyi Wladyslav
  2. Falko Denys

 

5adb9496cb2e6_p 5adb9520c919a_p

                                                               admin: P.Pyla

Dyskoteka pożegnalna turnusu 7

20180409_202558 20180409_202803 20180409_202828