Aktualności

Informacje dotyczące kursów: http://www.ckzkluczbork.edu.pl/doksztalcanie-mlodocianych/terminarz-kursow/

Terminarze

KOMUNIKAT DLA WYCHOWANKÓW PRZYJEŻDŻAJĄCYCH NA KURS 15.03.2020 ROKU DO INTERNATU

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu 15.06.2018 roku odbyła się coroczna narada koordynacyjna, dotycząca dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników województwa opolskiego. Udział w niej wzięli przedstawiciele: Kuratorium, Izby Rzemieślniczej w Opolu,  samorządów, szkół współpracujących z ośrodkiem. Celem narady było przedstawienie sprawozdania z realizacji dokształcania zawodowego młodocianych pracowników woj. opolskiego w roku szkolnym 2017-2018.

Jesienna sesja

Dnia 1października 2017r.odbyła się plenerowa sesja zdjęciowa Wychowanek Internatu z ul. Kossaka 10a w parku miejskim w Kluczborku. Pomysł zrobienia sesji przez profesjonalnego fotografa okazał się strzałem w „Dziesiątkę”. Dziewczynki na własną prośbę stały się częścią tematu wychowawczego , dotyczącego samooceny i budowania pewności siebie w nowym otoczeniu i wśród rówieśniczek. Sesja zdjęciowa okazała się również formą integracji społecznej i dobrej zabawy na świeżym powietrzu w niedzielne przedpołudnie. Wiele z nich poczuło w sobie „modelkę” i chętnie pozowały do indywidualnych portretów, przełamując tym samym swoją nieśmiałość i skrępowanie przed obiektywem. Całość przedsięwzięcia zakończyła się prezentacją fotografii następnego dnia w grupowej , radosnej atmosferze przed laptopem i ponownym zaproszeniu Pana Fotografa do współpracy w sesji zimowej

dnia-1pazdziernika-2017r

Informator na rok szkolny 2017/2018

do pobrania: informator

 

 

 

 

UWAGA !!!

W związku z centralizacją zasad rozliczania podatku Vat od dnia 1 stycznia 2017r.

wszystkie faktury dokumentujące zakup towarów i usług

dla Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania  i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku

powinny zawierać następujące dane:

Nabywca:

POWIAT KLUCZBORSKI

Katowicka 1

46-200 Kluczbork

NIP 751-165-78-74

 

Odbiorca:

 

Wojewódzki Ośrodek

Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego

M. Konopnickiej 11

46-200 Kluczbork

Aktualności 2016-2017

KONKURS WIOSENNE FANTAZJE

W dniu 09.03.2017r. uczennice klasy drugiej w zawodzie fryzjer przebywające w WODiDZ w Kluczborku na kursie z przedmiotów zawodowych wzięły udział w XII Międzynarodowym Konkursie Fryzjerskim organizowany przez ZSZ im. St. Staszica w Opolu. Motywem przewodnim Konkursu były fryzury inspirowane tematem WIOSENNE FANTAZJE. Warto dodać, że uczennice – przygotowując konkursowy projekt – musiały wziąć pod uwagę nie tylko fryzurę, ale także strój i makijaż modelki. Wachlarz inspiracji był niezwykle szeroki.

Nasz Ośrodek w walce o miano najlepszego stylisty reprezentowały adeptki fryzjerstwa: Aleksandra Przybylska, Wiktoria Wiatr, Klaudia Mamczyńska i Manuela Maks . Prace konkursowe uczestniczek oceniało profesjonalne jury. Laureat konkursu oprócz nagród rzeczowych uzyskał zwolnienie               z wykonania fryzury wieczorowej na egzaminie czeladniczym. W przygotowanie uczestniczek
do konkursu zaangożowały się pani Anna Konarska oraz pani Jolanta Urbanowicz (nauczycielki przedmiotów zawodowych w ośrodku) i wraz z klasą dzielnie je wspierały podczas konkursu.

W rywalizacji brało udział ponad 30 zawodniku z różnych szkół z województwa opolskiego z czego dużą część stanowili uczniowie pobierający naukę z przedmiotów teoretycznych zawodowych właśnie w WODiDZ w Kluczborku.

Można więc powiedzieć, że skoro sukces ma wielu ojców, to jednym jest szkoła macierzysta, drugim jest WODiDZ w Kluczborku jako ośrodek prowadzący turnusy dokształcające, a trzecim salon fryzjerski w który uczniowie odbywają praktyki.

W konkursie zwyciężył Grzegorz Matras z ZST w Nysie, przed Dariuszem Kołodziejem z CKZiU
w Strzelcach Opolskich oraz Sonią Magosz z ZSZ im. St. Staszica w Opolu. Wyróżnienia otrzymali Melissa Cziompel (ZSZ im. St. Staszica w Opolu), Sebastian Szawroński (ZSZ im. Piastów Opolskich w Krapkowicach) oraz Mateusz Gromada (ZS nr 1 w Kędzierzynie Koźlu).

Mimo iż głównym celem naszego wyjazdu był udział w konkursie, odwiedziliśmy także oryginalny Barbershop prowadzony w przyczepie kempingowej. Na pomysł prowadzenia działalności w tak zaskakującym miejscu wpadła Iwona Statucka – fryzjerka z pasją będąca absolwentką WODiDZ
w Kluczborku. Swoją pasją w pracy, kreatywnością i profesjonalizmem zyskała sobie bardzo wielu klientów. Ten zaskakujący swą lokalizacją salon znajduje się w Opolu na placu teatralnym
za Opolaninem. To juz ostatni moment aby odwiedzić Panią Iwonę w jej przyczepie, gdyż obecnie planowana jest przeprowadzka do większego salonu. Zainteresowanym pragnę donieść, że Pani Iwona poszukuje osób do współpracy w swoim nowym salonie.

_dsc0081 _dsc0299 _dsc0637 _dsc0502 _dsc0372 _dsc0687 _dsc0679 _dsc0815 _dsc0161 _dsc0465 _dsc0120

KONKURS ZŁOTA KIELNIA

dsc0147-1024x680 dsc0180-1024x680 najlepsi-tynkarze-1024x680 dsc0053-1024x680 dsc0190-1024x680 dsc0128-1024x680 dsc0164-1024x680 <Sebastian Dombrot nasz mistrz

W dniu 14 stycznia 2017r. uczeń WODiDZ w Kluczborku – III klasy zawodu: murarz – tynkarz, Sebastian Dombrot, ( III B klasa wielozawodowa, szkoła macierzysta ZSZ Olesno) brał udział w okręgowych eliminacjach konkursu Złota Kielnia w Kędzierzynie – Koźlu.

Podczas tych eliminacji zajął 6-ste miejsce, tym samym wpisując się na listę 12 – stu najlepszych murarzy w Polsce. Drugi nasz uczeń z tej samej klasy Dawid Wróbel w tych samych eliminacjach zajął 16 – ste miejsce w skali kraju.

Finały krajowe odbyły się w dniach 8 – 10 lutego podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych Budma 2017 w Poznaniu. Uczeń musiał wykazać się wiedza praktyczną ( jednym z zadań było wytynkowanie ściany pomieszczenia) oraz wiedza teoretyczną z zakresu budownictwa.

 

W ostatecznej ocenie Sebastian Dombrot zajął 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia” uzyskując tym samym tytuł laureata.

 

Klasa Sebastiana nie chciała, go w tych chwilach zostawić samego. Zatem uczniowie z ZSZ Olesna będący na Turnusie Dokształcającym w WODiDZ w Kluczborku z nauczycielem Markiem Jurczokiem wybrali się także na Targi Budma w dniu 8 marca, efekty jak widać są. Mamy finalistę.

 

Sukces jak zwykle ma wielu ojców, jednym jest szkoła macierzysta która wysłała Sebastiana na konkurs, drugim jest WODiDZ w Kluczborku jako Ośrodek Prowadzący Turnusy Dokształcające, uczący Sebastiana przedmiotów teoretycznych zawodowych (nauczyciele uczący Sebastiana w klasie I, II i III to Marek Jurczok i Szymon Kosiarski), trzecim jest zakład murarski Pana Waldemar Jeziorek z miejscowości Wysoka obok Olesna, u którego Sebastian odbywa praktyki zawodowe. 

 

Najważniejszy jest oczywiście sam Sebastian, uczeń o ponad przeciętnych zdolnościach, zaangażowany w swój zawód. Dzięki zajęciu 3 miejsc
w konkursie „Złota Kielnia” uczeń otrzymał zwolnienie z egzaminu czeladniczego co jest dodatkową motywacją do dobrej nauki zawodu.

Laureaci i finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, decyzją MEN, są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Zwolnienie laureata lub finalisty Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” z etapu pisemnego egzaminu zawodowego jest równoznaczne z uzyskaniem z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie najwyższego wyniku.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej z całej Polski kształcących się w zawodach: malarz-tapeciarz, monter suchej zabudowy, posadzkarz, murarz-tynkarz, instalator i dekarz.

 

 

O TYM SIĘ MÓWI:

Rozpoczęcie Roku Szkolnego przez uczniów z Ukrainy i Białorusi w naszym Ośrodku.

http://powiatkluczborski.pl/aktualnosci/media_uczniowie.htm

http://powiatkluczborski.pl/aktualnosci/dzwonek.htm

http://www.ipla.tv/2016-09-26-uczniowie-ze-wschodu/vod-6921244

http://www.polsatnews.pl/wideo-program/20160926-wydarzenia-1850_6382664/

http://powiatkluczborski.pl/aktualnosci/media_ukra.htm

 

polsat u5 u6 u7 u8 u9 u10 u11